gallery_buildings_one

OLEJE

example graphic

Automobil je v životě člověka už poměrně důležitou součástí. Mnozí lidé si již dopravu do zaměstnání ani jinak nedovedou představit. Všichni ale chceme spolehlivé auto a proto se o něj musíme patřičně starat. Aby tedy vůbec jelo, potřebuje motor. No, a aby motor správně pracoval, bez jakýchkoli potíží, potřebuje motorový olej.

Motorový olej patří mezi nezbytné provozní náplně spalovacích motorů. Technologicky se jedná o nejsložitější olejářský výrobek. Slouží ke správnému mazání pohyblivých částí motoru a tím pádem snižuje jeho opotřebení a Vy budete moci do práce či na rekreaci jezdit s Vaším miláčkem ještě déle. Pokud by byla hladina oleje nízká, způsobilo by to nedostatečné promazávání a to by zapříčinilo vyšší opotřebení a dokonce i případné zadření. Do některých motorových olejů se přidávají syntetické estery. Tyto látky zajišťují vytvoření odolného a kvalitní chránicího filmu.

Když se řekne motorový olej, je důležité rozlišit dva druhy. Olej pro benzínové motory a olej pro naftové motory. Pokud se jedná o olej určený pouze pro motory benzínové, potom na něm najdete písmeno "S", jestliže se jedná o olej pro motor naftový, poté je označen písmenem "C".

Sortiment motorových olejů je velmi široký, a proto je důležitý pečlivý výběr. Mezi značky, nad kterými stojí za to se pozastavit, patří CLEAN FOX, CASTROL, MOGUL, PARAMO, CARLINE, REPSOL a BIONA. Kvalitu těchto motorových olejů poznáte podle druhého písmene za označením. Čím vyšší pořadí písmeno v abecedě zaujímá, tím kvalitnější motorový olej je.

Pokud byste zakoupili nekvalitní motorový olej, mohlo by Vám dělat problémy zimní startování auta. Motorový olej totiž také napomáhá startování motoru za nízkých nebo naopak vysokých teplot. Pokud tedy Vašemu miláčkovi dopřejete kvalitní motorový olej, odmění se Vám rychlým nastartováním, bezproblémovou jízdou a svým dlouhým životem.